העמותה לספורט, תרבות וחינוך ביפו מסייעת לילדים לבנות עתיד טוב יותר, למען עצמם ולמען הקהילה. מדי יום מספקת העמותה לילדים ארוחות צהריים, תוכניות העשרה, ציוד לספורט וביגוד בסיסי, ומקיימת פעילויות תרבות וטיולים.
 עזרה בלימודים
כל תלמיד מקבל שעות סיוע לימודי בהתאם לצרכיו. סטודנטים מתנדבים וצוות מיומן עובדים עם בתי הספר ביפו במטרה להעניק לנוער הרגלי למידה חזקים וטובים יותר ולשפר מיומנויות בסיסיות של קריאה, כתיבה ומתמטיקה. בנוסף, האינטראקציה הלימודית מאפשרת לצוות שהוכשר לכך לאבחן ליקויי למידה ולספק את התמיכה הנדרשת לכל אחד מן התלמידים.

העמותה גם מספקת סיוע כספי לסטודנטים נזקקים, שבלעדיו לא היה באפשרותם ללמוד באוניברסיטה. האפשרות ללמוד באוניברסיטה היא הישג חשוב לקהילה ולעמותה. מדי שנה מקבלים עשרות סטודנטים מלגות לימודים מן העמותה. מקבלי המלגות נבחרים על בסיס מצבם הסוציו-אוקונומי ולפי התועלת העשויה לצמוח לקהילה מתחום לימודיהם.

עוד בנושא: תמונות
 
 לימודי מחשב, צילום ואינטרנט
בעזרת תרומות של מחשבים וציוד נפתחה במרכז סדנת מחשבים המאפשרת גישה לאינטרנט ולעולם הטכנולוגיה המודרנית. בסדנה ניתנים קורסים בשימוש במחשב, באינטרנט ובצילום דיגיטלי. לילדי העמותה זוהי ההכרות הראשונה והיחידה עם מחשבים ועם עולם האינטרנט המתפתח.

מצלמות דיגיטליות שנתרמו לעמותה מאפשרות לעשרות ילדים לרכוש ידע בסיסי בצילום דיגיטלי, דבר המסייע בידם להביט על מצב הקהילה מזווית שונה, ואולי לרכוש ידע ראשוני בדרך לקריירה של צילום. גלריות שונות כבר הציגו תערוכות של צילומי הילדים במטרה לתת במה לעבודתם ולאפשר למבוגרים להתרשם ממנה.

עוד בנושא: תמונות
 
 ארוחת צהריים
ילדי העמותה מגיעים על פי רוב ממשפחות קשות יום ממעמד סוציו-אקונומי נמוך. רבות מהן משפחות מרובות ילדים המצליחות להתפרנס בקושי רב. לצד הפעילות הלימודית והחברתית דואגת העמותה לספק לילדים אלה ארוחות חמות ומזינות.

עוד בנושא: תמונות
 
 דו קיום
אחת ממטרותיה העיקריות של העמותה היא ליצור אמון, שיתוף פעולה ושכנות טובה בין ערבים ויהודים. העמותה יוזמת פרוייקטים המעודדים תקשורת בין ילדים ערבים ויהודים כגון משחקי כדורגל משותפים, טורנירים ביפו ומחוצה לה ומפגשים עם בתי ספר עירוניים שבהם לומדים תלמידים יהודים במטרה לעודד דו שיח בין הילדים הערבים והיהודים ולהמחיש ששיתוף הפעולה אפשרי, על ידי ניתוץ הסטיגמות ויצירת מוכנות לקבל את השונה מתוך הכרה בשוויון על אף השוני.

עוד בנושא: תמונות
 
 פעילות בקהילה
העמותה מעודדת את הילדים לקחת חלק פעיל בחיי הקהילה. היא יוזמת פעילויות התורמות לקהילה ומחזקות אותה. במסגרת מבצעי ניקיון נרתמים הילדים לניקוי השכונה, חוף היום ובית הקברות, ופועלים לשמירה על איכות הסביבה. בחגים מעודדת העמותה את הילדים לבקר בבתי אבות, בבתי קשישים בעיר, במחלקת ילדים בבתי חולים. בביקורם הילדים מעניקים שי צנוע או פרחים לכבוד החג, ואגב כך מפנימים את חשיבותן של התרומה והנתינה לקהילה.
 
 צילום וידאו דיגיטלי
מטרת צילום הוידאו הדיגיטלי היא עשיית סרטים על החיים המאפיינים את יפו ותושביה ומיוחדים להם. חוויית הצילום היא דרך להתחבר עם קהילות נוספות ואוכלוסיות שונות. אנשי מקצוע מצויינים מסייעים בהתנדבות בצילום הסרטים, בבימוים ובהפקתם. את הסרטים המוכנים אנו מקרינים בבתי ספר ובפורומים מתאימים. הסרטים מהווים דוגמאות ממשיות לשיתוף פעולה פורה בין יהודים וערבים.

עוד בנושא: תמונות
 
 תוכנית הכדורגל
רבים מן הילדים ובני הנוער הלוקחים חלק בתוכנית הכדורגל ממשיכים ממנה אל קבוצות הנוער בארץ. התוכנית מספקת למשתתפיה אימונים מקצועיים ואת האפשרות להתפתח ולממש את הפוטנציאל הטמון בהם כשחקנים. העמותה מממנת את הציוד ואת כל העלויות האחרות הנחוצות לקיום התוכנית.

עוד בנושא: תמונות
 
 תאטרון
קבוצה של ילדים מבין ילדי העמותה משתתפת בסדנת משחק ותאטרון. הילדים עוברים קורס הכשרה במשחק על הבמה. באמצעות המשחק נחשפים הילדים לדילמות אקטואליות מחיי היום-יום, מביעים רגשות ומצוקות וחווים חוויות משותפות. תהליך זה מהווה עבורם הזדמנות להגשים את חלומותיהם וחזונם. בסוף קורס ההכשרה תעלה הקבוצה הצגה פרי יצירתה.

לסדנת המשחק מגיעים אומנים ושחקנים ממיטב שחקני התאטרון בארץ, ותורמים מזמנם ומניסיונם למען ילדי הקבוצה.

עוד בנושא: תמונות
 
 ארועים וקייטנות
העמותה חוגגת לילדים ימי הולדת, עורכת מסיבות לכבוד פתיחת וסיום שנת הלימודים ומציינת את חגי הדתות השונות: סוכות, חנוכה , פסח, חג המולד, הרמדאן וחג הקורבן. בזכות תרומתם הנדיבה של יוזמי אירועים, מפיקים, והנהלת היכל התרבות והיכל הספורט זוכים הילדים לצפות בהצגות ומופעים המוצגים במהלך חופשות החגים. בחופשת הקיץ חשוב במיוחד לספק לילדי העמותה מסגרת של פעילות מסודרת, מהנה וחינוכית, כדי שלא יוותרו בחוסר מעש. בתקופה זו מוענקת לילדים פעילות מגוונת ומהנה, במסגרתה הם יוצאים לאתרי בילוי כמו בריכות שחייה, הלונה-פארק ופארק המים "מימדיון". כל זאת נעשה בסבסוד מלא של העמותה.

עוד בנושא: תמונות
 
 טיולים
העמותה עורכת מדי שנה מספר טיולים בארץ ובחו"ל. הטיולים מעשירים את הנוער בידע היסטורי ותרבותי ותורמים לחינוכם. הם גם מהווים הזדמנות לרכישת מיומנוייות תקשורת בין תרבותיות. עבור בני נוער רבים, טיולים אלה הם ההזדמנות היחידה לצאת אל מחוץ לגבולות העיר יפו.

הטיולים השנתיים שעורכת העמותה כוללים סיורים בשמורות הטבע של ישראל, ביקורים במוזיאונים שונים ובאירועי תאטרון והשתתפות בתחרויות כדורגל עם קבוצות נוער באוסטריה. העמותה מסבסדת את כל הטיולים, וההשתתפות בטיול מוצעת לכל ילד ללא הבדל דת, מוצא או מצב סוציו-אקונומי.

עוד בנושא: פרוייקט וינה